از جوراب‌های کاهش درد تا چراغ‌های پوشیدنی

نویسنده Informatics 2019/05/22 0 نظر اخبار فناوری,

در میان فناوری‌های جدیدی که روزانه از آنها رونمایی می‌شود، محصولاتی هم وجود دارند که شاید دلیل قانع‌کننده‌ای برای ابداع آنها وجود نداشته باشد.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از دیجیتال ترندز، در جهان امروز می‌توانیم در هر لحظه، شاهد ظهور یک فناوری جدید و متفاوت باشیم. شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در حوزه فناوری سالانه از اختراعات شگفت‌آوری رونمایی می‌کنند که شاید برخی از آنها، عجیب و حتی ناکارآمد به نظر برسند اما در میان آنها، فناوری‌های جالبی نیز وجود دارند که می‌توانند امکان انجام دادن کارهای بسیاری را برای کاربر فراهم کنند.

لباس خشک‌کن رومیزی

شاید ایده ساخت خشک‌کن رومیزی، احمقانه به نظر برسد اما هنگامی که به ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این فناوری می‌تواند کارایی بسیاری داشته باشد. این خشک‌کن موسوم به "موروس زیرو"(morus zero) می‌تواند با کمک نور ماوراءبنفش، لباس‌ها را ظرف ۱۵ دقیقه خشک و استریل کند. موروس زیرو در مقایسه با خشک‌کن‌های دیگر، به انرژی کمتری نیاز دارد. این خشک‌کن می‌تواند بی‌وقفه کار کند و نیازی نیست که در محل به خصوصی از خانه نصب شود؛ در نتیجه گزینه مناسبی برای کاربرانی است که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند.

ابزار رسم دایره

"آیریس"(Iris)، نام ابزاری است که برای رسم دایره و اندازه‌گیری آن با کمک یک مکانیسم قابل تنظیم ابداع شده است. می‌توان گفت که آیریس، یک فناوری واقعی به شمار نمی‌رود و هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای خریدن آن وجود ندارد زیرا تقریباً همه افراد می‌توانند یک دایره بی‌نقص و قابل قبول را رسم کنند. اگر بخواهیم کارامد نبودن آیریس را کنار بگذاریم، می‌توان گفت که این ابزار، فقط یک اختراع سرگرم‌کننده است.

چاپگر سه‌بعدی مدولار

"اسنپ‌میکر" (Snapmaker)، یک چاپگر سه‌بعدی است که با اجزای مدولار طراحی شده؛ در نتیجه می‌توان به راحتی سرهای چاپی آن را جابجا کرد تا چاپگر به یک دستگاه حکاکی لیزری تبدیل شود. نکته‌ای ویژه در مورد اسنپ‌میکر این است که با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار عرضه می‌شود و یک چاپگر مناسب برای کاربران به شمار می‌رود.

خواب راحت با کمک نوردرمانی

شاید نور آبی، برای بسیاری از ما خوشایند نباشد. روزانه مقدار قابل توجهی از این نور، از صفحه تلویزیون یا تلفن همراه به چشمان ما تابیده می‌شود و آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین باید در جستجوی راهی برای محدود کردن تابش نور آبی به چشمان خود باشیم. با وجود این، سازندگان فناوری پوشیدنی "پاکت‌اسکای" (Pocketsky)، ایده دیگری در مورد نور آبی دارند. آنها باور دارند که استفاده از پاکت‌اسکای به مدت ۲۰ دقیقه در روز می‌تواند به خواب راحت و داشتن انرژی بیشتر و حال بهتر کمک کند. این فناوری، طول موج خاصی از نور آبی را به چشمان کاربر می‌تاباند تا به او در داشتن انرژی بیشتر کمک کند.

خنک‌کننده خورشیدی

شاید نام "گوسان"(Gosun) را به واسطه تولیدات پیشین آن شنیده باشید. این شرکت، سابقه بسیاری در تولید تجهیزات مربوط به پخت و پز دارد که مبتنی بر انرژی خورشیدی هستند اما محصول جدید این شرکت، کمی با محصولات قبلی تفاوت دارد. این محصول جدید موسوم به "گوسان چیل"(Gosun Chill)، یک خنک‌کننده است که قدرت خود را از انرژی خورشیدی به دست می‌آ