حل معضل در اختیار گذاشتن رمز Wi-Fi به مهمان ها!

نویسنده expert2 1395/06/02 0 نظر اخبار فناوری,

 

 

رمز وای فای شما چیست؟” آیا می توانم رمز وای فای اینجا را داشته باشم؟” و سوالاتی از این قبیل، جملاتی اند که مسلما  برای شما بسیار آشنا هستند و بارها از زبان مهمانانتان شنیده‌اید.

 کد QR می‌تواند به عنوان رمز وای‌فای عمل کند. ممکن است فرزندتان یا نوه‌تان یا حتی خودتان این جملات را به زبان بیاورید. این که رمز وای‌فای‌تان را به خاطر داشته باشید و از طرفی آن‌را در اختیار همه قرار دهید کمی نگران کننده است. از طرفی شاید از نظر مسایل امنیتی هم مشکل ساز باشد. هیچ آدم عاقلی دوست ندارد رمز وای‌فای خانه یا محل کارش به دست همسایه‌اش بیفتد و در عرض یک شبانه روز، ترافیکش تمام شود.

 اما یک راه حل ساده وجود دارد. شما می‌توانید برای وای‌فای خانه‌ یا محل کارتان، کد QR درست کنید. به این ترتیب میهمانتان می‌تواند با دستگاه اندرویدی خود این کد را اسکن کرده و به سادگی به وای‌فای وصل شود. این روش یک راه ساده و میانبر، برای اتصال به وای فای بدون لو رفتن رمز وای‌فای‌تان است.

 اما  کد QR چیست؟ در واقع این کد، همان مربع غیرعادی و عجیب غریبی است، که با مربع‌های سیاه کوچک پر شده است. همان مربع‌های معروفی که مشتری‌ها برای تخفیف در فروشگاه‌ها، آن‌را اسکن می‌کنند. استفاده از کدهایQR مثل آب خوردن است. بر روی لینک آبی رنگی که درادامه مشاهده می‌کنید، کلیک کنید. وقتی این کد را از طریق لینکی که در ادامه به شما خواهم گفت، ساختید، نیاز به ۳ نوع اطلاعات داریدکه می‌توانید از شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنت‌تان بگیرید، یا اینکه مراحل زیر را طی کنید.

 اول‌، پشت مودم‌تان را ببینید و کد SSID را یادداشت کنید. این کد می‌تواند به صورت “Wi-Fi Network Name(SSID)” هم مشخص شده باشد. این کد ترکیبی از اعداد و حروف است. وقتی بر روی لینک صفحه ی تولید کد QR کلیک کردید، در قسمت SSID ، کدی را که یادداشت کردید، وارد کنید. در مرحله ی بعد، رمز مودم را تایپ کنید. برای بسیاری از مودم‌ها این رمز همان admin  یا Administrator یا رمزی است که هنگام ورود به صفحه تنظیمات مودم‌تان وارد کرده‌اید. در مرحله سوم نوع شبکه امن خود را که در حالت پیش فرض WEP است انتخاب کنید. اگر از نوع این شبکه در تنظیمات مودم‌تان اطلاع ندارید می‌توانید از شرکت ارایه دهنده اینترنت‌تان سوال کنید.

صفحه ی تولید کدQR

 بسیار خوب، حالا شما دارای کد QR برای وای‌فای هستید. به همین راحتی. فقط کافی است این کد را پرینت کنید و به هر موقع مهمانتان از شما رمز وای‌فای خواست این کد را به او نشان دهید. کافی است میهمانانتان این کد را اسکن کند و به اینترنت وصل شود.

 

منبع: Fox News

 

درج نظر