تشخیص احساسات، با امواج بی سیم!

نویسنده expert 2017/07/18 0 نظر

تشخیص احساسات، با امواج بی سیم!

 

 

 محققین در موسسه ی فناوری علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی ماساچوست(CSAIL) ، راهی یافتند که احساسات را با استفاده از امواج بی سیم، تشخیص دهند.

 فادل ادیب، محقق دکتری می گوید: “شما همیشه در محاصره ی امواج بی سیم توسط وای فای، تلویزیون و سایر موارد هستید. این سیگنال ها با بدن انسان در تعامل هستند و زمانی که شما حرکت می‌کنید، امواج در محیط اطراف شما تغییر می کنند. چیزی شبیه به چرخش آب در اطراف شما، زمانی که در استخر، شنا می‌کنید. با استخراج و تحلیل این سیگنال ها و تعامل آن‌ها با افراد، می توانیم به جزییات دقیقی در مورد نحوه ی تنفس و ضربان قلب، دست یابیم.”

 ایده ی پشت این کار این است که فناوری حاضر برای ردیابی احساسات مانند دوربین های شناسایی چهره است که به دنبال حالت های خاص می گردد و همیشه قابل اعتماد نیست. اما با استفاده از رادیو سیستمEQ ، می توان با دقت ۸۷ درصد فهمید که یک فرد هیجان زده، شاد، عصبانی و یا غمگین است.

 با تحلیل انعکاس امواج بی سیم از بدن افراد، EQ-Radio قادر است ضربان قلب را با دقت ECG در آزمون کاردیولوژی قلب، تعیین کند. این پروژه در کنفرانس بین المللی شبکه ی ارتباطی و محاسبات سیار در اکتبر، ارائه می شود. هم چنین، برنامه هایی برای استفاده ی تجاری از این فناوری، وجود دارد.

 ادیب می گوید: “برخی کاربردهای این فناوری، می تواند برای محیط هوشمند باشد. برای مثال، اگر شما در پایان یک روز سخت و طولانی به خانه برمی‌گردید، خانه ی شما با استفاده از امواج بی سیم، احساسات شما را درک خواهد کرد. اگر بداند شما خسته اید، می‌تواند برای شما موسیقی آرامش بخش و نور ملایم پخش کند.”

 دیگر استفاده ی بالقوه برای این دستگاه، می تواند به عنوان فناوری تشخیصی برای تشخیص افسردگی باشد و یا یک ابزار هنری برای فیلم سازان در ارزیابی تاثیر تبلیغات بر افراد باشد.

 

منبع: Digital trends

درج نظر